مقایسه محصولات شرکت مبلامون

فوم سرد

فوم سرد یکی از انواع فرم های پلی یورتان است که با نام فوم سرد شناخته می شود. نام گذاری آن به دلیل استفاده از حرارت غیر مستقیم و در دمای پایین در مراحل تولید است.

فوم گرم

ویژگی اصلی فوم گرم سفت بودن آن است هر چند این ویژگی به مرور زمان کاهش می یابد. فوم گرم کمترین خاصیت ارتجاعی را دارد. فوم گرم طول عمر کمتری دارد.

معرفی و مقایسه انواع فوم های گرم و سرد

فوم ها در صنایع مختلف از مواد اولیه مهم در تولید به حساب می آیند برای مثال در صنعت کالای خواب در تشک و بالش های طبی مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین در صنعت دکوراسیون، مبلمان منزل و در چند سال اخیر در ساختمان سازی کاربرد های وسیعی به همراه داشته است. فوم های مختلفی وجود دارد که هر نوع از آنها در صنعت خاصی بکار می رود.

فوم چیست

در واقع خانواده فوم ها ترکیبات شیمیایی خاصی هستند که به حرارت مستقیم و غیر مستقیم در کوره ها ساخته شده و در داخل آنها سلول توزیع می گردد، یک سلول خلع کوچکی است که در حین تولید فوم توسط گاز در داخل پلیمر ایجاد می شود این سلول های توزیع شده می توانند باز، نیمه باز و بسته باشند.

فوم ها به نسبت ابر و اسفنج از ماندگاری بالاتری برخوردارند به همین دلیل در کالا های با کیفیت به صورت گسترده استفاده می شود.

خانواده فوم ها به سه شاخه تقسیم بندی می شوند که موضوع اصلی بحث ماست:
فوم پلی یورتان Foam Polyurethane
فوم پلی اتیلن foam polyethylyne
فوم پلی استالین Styrofoam

مبلامون تعمیرات مبل

خصوصیات و ویژگی انواع فرم ها

فوم پلی اتیلن و فوم پلی استالین اغلب در زمینه های عایق های حراراتی، ضربه گیر، عایق صوتی و … کاربرد دارد.در صنایع تشک و کالای خواب، مبلمان و دکوراسیون از فوم های نوع اول یعنی پلی یورتان استفاده می شود این دسته از فوم ها که هدف اصلی این مقاله می باشد به دو دسته تقسیم می شوند فوم سرد و فوم گرم.

فوم سرد یکی از انواع فوم های پلی ارتان است که با نام فوم سرد یا مموری فوم معروف است. این فوم در طبقه بندی ساختار سلولی پلی ارتان از نوع سلول باز می باشد. نام گذاری “فوم سرد” نیز به دلیل استفاده از حرارت غیر مستقیم یا دمای پایین در مراحل تولید می باشد دمای پایین باعث شکل گیری بیشتر مولکول های فوم سرد می شود همین علت باعث عملکرد بهتر و طول عمر بالای فوم می گردد. محصولاتی که در ساخت آنها از فوم سرد استفاده می شود معمولا بالای ۱۵ سال از سوی شرکت ها تضمین کیفیت (گارانتی) می شوند.

بالش فوم سرد یا مموری فوم چند سالی است که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است و به عنوان بالش طبی از سوی متخصصین ارتوپدی توصیه می شود. عملکرد این بالش ها به خاصیت شکل گیری حالت سر برمیگردد. با حالت گیری فوم سرد فشار وزن سر روی بالش طبی پخش شده در نتیجه سر به راحتی بر روی بالش آرام می گیرد و زیر ناحیه گردن پر می شود این موضوع ایجاد حالت استاندارد را در پی دارد. تفاوت بین بالش های فوم سرد در دانسیته مموری فوم و شکل گیری سریعتر آنهاست یعنی هر مقدار که بالش نرم تر باشد دانسیته پایین تری دارد وهر قدر فوم سفت تر باشد بالش دارای دانسیته بالا تری است.

دلیل نامگذاری فوم گرم، نحوه ی تولید آن می باشد. فوم گرم برخلاف فوم های سرد در دمای بالای کوره و با حرارات مستقیم پخته می شود. ویژگی اصلی فوم گرم سفت بودن آن است هرچند این خاصیت به مرور زمان نرم تر می شود.فوم گرم کمترین خاصیت ارتجاعی را دارد که در دمای بالای کوره پخته می شود. ویژگی بارز فوم گرم سفت بودن آن هست که البته این خاصیت به مرور بر اثر استفاده کم شده و فوم نرم تر می شود. فوم های گرم معمولا طول عمر پایین تری دارند و به مرور زمان به اصطلاح گود می روند. فوم گرم اغلب در صندلی اتومبیل ها و ساختار مبل بکار گرفته می شود.

مبلامون تعمیرات مبل

نحوه شناسایی فوم گرم از فوم سرد

با توجه به مطالب گفته شده و آگاهی از فواید فوم سرد و فوم گرم، سوالی که ممکن است ذهن مخاطب را درگیر کند این است که چطور متوجه شویم فومی که می خواهیم بخریم از نوع سرد است یا گرم؟ باید بگویم بسیار ساده است. فوم سلن معمولا فوم ها قابل مشاهده و لمس هستند مخصولا اگر فوم بالش طبی را بخواهید تست کنید با انگشت به قسمتی از فوم فشار وارد کنید و پس از چند لحظه آنرا بردارید، در صورتیکه جای انگشت شما روی فوم باقی نماند، آن فوم، سرد است و اما اگر جای انگشتتان بصورت فرورفتگی باقی ماند یا آن را سوراخ کرد آن فوم، فوم گرم است. نکته دیگر این که در نظر داشته باشید فوم های سرد در دمای پایین سفت می شوند پس در صورتیکه قصد خرید در فصل های سرد سال دارید ، سفت بودن بیش از حد بالش یا تشکی مموری فوم (فوم سرد) در مغازه امری طبیعی است و زمان قرار گیری در محیطی با دمای طبیعی فوم نرم تر می شود و هر چه حرارت بیشتر باشد فوم نرم تر می شود.

انواع پارچه مبلی

برای اینکه بخواهیم انواع پارچه مبلی را معرفی کنیم پیش از هر چیزی باید درباره بافت آن اطلاعاتی کسب کنیم. هر پارچه‌ای دارای بافت متفاوتی است که از بافت شل گرفته تا بافت سفت و محکم دسته بندی شده و موجب می‌شود استحکام یک پارچه کم یا زیاد شود.

شناخت پارچه رو مبلی

مبلمان علاوه بر اینکه یکی از اجزای مهم دکوراسیون داخلی‌ست، در راحتی و آسایش ساکنان نیز نقش مهمی دارد. به‌همین دلیل توصیه می‌شود پیش از خرید مبلمان جدید (یا تعویض پارچه مبل)، با انواع پارچه مبلی و پارچه رومبلی آشنایی داشته باشید.

معرفی و بررسی انواع پارچه های رو مبلی

جدا از طرح رومبلی که با توجه به سبک دکوراسیون اتاق انتخاب می‌شود، جنس پارچه رومبلی باید با توجه به عوامل مختلفی از جمله کارکرد، داشتن حیوان خانگی و موارد دیگر انتخاب شود. با توجه به این نکات، ما در ادامه انواع مختلف مدل‌های پارچه مبلی را برای شما معرفی خواهیم کرد.

انواع پارچه مبلی

برای اینکه بخواهیم انواع پارچه مبلی را معرفی کنیم پیش از هر چیزی باید درباره بافت آن اطلاعاتی کسب کنیم. هر پارچه‌ای دارای بافت متفاوتی است که از بافت شل گرفته تا بافت سفت و محکم دسته بندی شده و موجب می‌شود استحکام یک پارچه کم یا زیاد شود. هرچه یک پارچه بافت سفت‌تری داشته باشد مستحکم‌تر شده، شستن آن ساده‌تر می‌شود و ظاهر خود را نیز دیرتر از دست می‌دهد. با توجه به این نکات نگاهی به انواع مدل‌های پارچه مبلی می‌اندازیم.

به‌سختی می‌توان تمام مدل‌های پارچه رومبلی را شمرد؛ اما از لحاظ جنس و به‌طور کلی، می‌توان انواع پارچه مبلی را به 3 دسته تقسیم کرد:
پارچه‌ رومبلی طبیعی (پنبه‌ای، نخی، پشمی، کتان، ابریشم و...)
پارچه مبلی مصنوعی (نایلون، پلی استر و ویسکوز و...)
پارچه رومبلی ترکیبی

مبلامون تعمیرات مبل

پارچه مبلی کتان
پارچه کتان معمولا بافت شل‌تری دارد و خیلی راحت‌تر و ظریف‌تر روی مبل قرار می‌گیرد. بخصوص اگر می‌خواهید کاور رومبلی انتخاب کنید این جنس از پارچه می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. اما در سوی دیگر از آن‌جایی که این نوع پارچه خیلی محکم بافته نمی‌شود، نخ‌های آن کمی حساس‌تر خواهند بود و در نتیجه مراقبت بیشتری نیاز خواهند داشت. بنابراین اگر حیوان خانگی دارید باید مراقب کشیده شدن پنجه‌های او به روی این نوع رومبلی باشید.

پارچه مبلی مخمل
پارچه مخمل بافت محکم‌تر و سفت‌تری دارد چرا که فقط به صورت افقی بافته نمی‌شود. بافت پارچه مخمل نرم و مرتب است و موجب می‌شود این نوع پارچه دوام و استحکام بیشتری داشته باشد. یکی از فواید پارچه مبلی مخملی این است که وقتی به آن دست می‌زنید نرمی آن را به وضوح احساس خواهید کرد. همچنین نوع این بافت طوری است که تمیزکردن پارچه را نیز ساده‌تر می‌کند.

پارچه مبلی میکروفایبر
پارچه میکروفایبر در برابر لکه مقاوم است و مناسب خانه‌هایی است که کودک یا حیوان خانگی دارند. این نوع پارچه مبلی بسیار بافت مستحکمی دارد که از ترکیب پلی استر و نایلون بافته شده‌اند. از آنجایی که استحکام این نوع پارچه مبلی به قدری زیاد است که چیزی به داخل بافت آن نفوذ نمی‌کند، تمیزکردن آن به راحتی انجام می‌گیرد. اغلب اوقات با جاروبرقی زدن می‌توانید به خوبی این نوع مبل را تمیز کنید.

پارچه نخی برای رومبلی
پارچه نخی یکی از معمول‌ترین انتخاب‌ها برای پارچه مبلی است. این نوع پارچه به سادگی رنگ پریده نمی‌شود. پارچه‌های نخی اغلب بافت‌های متفاوتی دارند که با توجه به شل یا سفت بودنشان میزان استحکامشان را مشخص می‌کند. این نوع پارچه همچنین نسبت به سایر مدل‌ها ارزان‌تر خواهد بود.

پارچه مبلی طرح چرم
جنس چرم پارچه مبلی یکی از نرم‌ترین و مدرن‌ترین انواع پارچه مبلی است. چرم در برابر لکه مقاوم است و به خاطر بافتی که دارد هیچ چیز به داخل آن نفود نمی‌کند و همین موجب می‌شود تمیزکردن مبل چرمی به راحتی با یک دستمال امکان پذیر باشد. چرم مقاوم و مستحکم است اما در عین حال می‌تواند در برابر برخورد با اجسام تیز آسیب پذیر باشد.
اگر پارچه طرح چرم مد نظر شما است بهتر است حتما درباره نکات مربوط به نگهداری از چرم دقت کنید. هرچند شاید پوسته پوسته شدن چرم پارچه مبلی یکی از بزرگترین مشکلات آن باشد که شما با دانستن روش ترمیم مبل چرمی می‌توانید به راحتی این مشکل را در خانه برطرف کنید.قیمت پارچه مبلی طرح چرم هم بسته به برند مربوط به آن و جنس آن متفاوت است.

پارچه مبلی جیر
جیر یکی دیگر از پارچه‌های مبلی محبوب برای بسیاری از افراد است. جیر چهره‌ای شیک و کلاسیک به مبلمان می‌بخشد و به خاطر نوع بافتی که دارد اغلب تمیزکردن آن نیز ساده است. پارچه‌های جیر، نوع طبیعی و نوع مصنوعی دارند که آن‌ها را از لحاظ قیمت و استحکام با هم متفاوت می‌سازد. هرچند باید دقت داشته باشید، پارچه مبلی جیر در برابر آب حساس است بنابراین نباید با پارچه خیلی خیس یا آب آن را تمیز کرد. اگر چنین جنسی برای رومبلی خود انتخاب کردید می‌توانید از اسپری یا مایعات مخصوص تمیز کردن پارچه جیر استفاده کنید که به روی آن لکه ایجاد نکند.

مبلامون تعمیرات مبل

نحوه انتخاب بهترین پارچه رو مبلی متناسب با نیاز ما

میزان استفاده شما از مبل چگونه است؟
شاید تصور کنید عمده استفاده از یک مبل نشستن روی آن است. اما باید توجه کنید که شما چقدر ممکن است میهمان داشته باشید، چقدر این امکان وجود دارد که چیزی روی مبل شما ریخته شود و آیا کودک شما با دستان شکلاتی روی مبل خواهد رفت یا خیر. یا حتی فرزندان سایر افرادی که با آن‌ها رفت و آمد زیاد دارید نیز روی مبل خواهند رفت یا نه. تمامی این‌ موارد در نحوه استفاده شما از مبل تاثیرگذار است و باید هنگام انتخاب پارچه مبلی در نظر گرفته شود. مثلا پارچه گران و لوکس اغلب برای جاهایی مناسب هستند که به ندرت استفاده می‌شوند؛ جایی که خیلی در دسترس کودکان نیست یا توسط حیوان خانگی پاره نخواهد شد. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید جایی است که مبلمان شما در آن قرار می‌گیرد. به عنوان مثال، پارچه‌های تیره یا مدل‌هایی که زود رنگ پریده می‌شوند نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرند.

چه رنگی می‌خواهید انتخاب کنید؟
تیرگی یا روشنی رنگ پارچه مبلی نیز اهمیت دارد. پارچه‌های تیره‌تر دیرتر کثیفی و آلودگی را نشان می‌دهند و این در حالی است که پارچه روشن‌تر، سریع‌تر لکه و هر گونه آلودگی را نمایان می‌کند. در چنین شرایطی باید در نظر داشته باشید کدام نوع پارچه مبلی راحت‌تر تمیز می‌شود یا قابل شستشو است. بنابراین اگر می‌خواهید مبل خود را از رنگ روشن انتخاب کنید بهتر است جنس پارچه آن قابل شستشو باشد. برخی مبل‌ها روکش جداگانه دارند و شما می‌توانید هر بار آن را جدا کرده و در ماشین لباسشویی بشویید. بنابراین اگر کودک بازیگوش در خانه دارید و در عین حال می‌خواهید یک پارچه رنگ روشن برای پارچه مبلی انتخاب کنید حتما شستشوی آن را نیز در نظر بگیرید.

می‌خواهید پارچه مبلی شما ساده باشد یا طرح دار؟
در طرح‌های جدید، مبل‌های تکی با طرح یا رنگی متفاوت از مبل‌های سه نفره یا بزرگ‌تر ارائه می‌شوند. اگر تصمیم دارید از این ایده بهره ببرید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که معمولا مبل‌های بزرگ‌تر را تک رنگ انتخاب کرده و مبل‌های تکی را طرح‌دار در نظر می‌گیرند. هرچند نکته دیگری که درباره پارچه مبلی طرح‌دار باید در نظر گرفت این است که برخی از این طرح‌ها به دلیل شلوغ بودن، کمتر لکه‌ها و آلودگی‌های روی مبل را نشان می‌دهند. بنابراین پارچه مبلی طرح‌دار و شلوغ می‌تواند انتخاب خوبی برای خانواده‌های پر جمعیت باشد.

تمیزکردن مبل چقدر ساده است؟
به غیر از قابل شستشو بودن پارچه مبلی، تمیزکردن آن بدون نیاز به لباسشویی نیز اهمیت دارد. شما همیشه نمی‌توانید رومبلی را جدا کرده و داخل لباسشویی بیندازید. اما اگر پارچه مبلی شما طوری باشد که بتوانید هر هفته هنگام گردگیری به روی آن دستمال بکشید و خیلی سریع تمیز شود می‌تواند کار شما را راحت‌تر کند. هرچند تمام این موارد بستگی به میزان استفاده و تعداد جمعیت خانه و میزان آلودگی رومبلی دارد.

رنگ کاری مبل

یکی دیگر از تاثیرگذار ترین کارهایی که به خانه جان تازه می بخشد، رنگ کاری مبل در زمان تعمیر مبل و سایر وسایل چوبی می باشد که همه ما با وسواس فراوان در پی انتخاب بهترین رنگ ها می باشیم .اثر فوق العاده رنگ ها در چوب مبل تاثیر مستقیم بر نمای داخلی خانه می گذارد.

انتخاب رنگ

رنگ چوب انواع مختلفی ، شاید شما تجربه‌ای از رنگ کاری چوب نداشته باید و این سؤال برایتان پیش آمده باشد که چه رنگی مناسب چوب است؟ انتخاب رنگ بر اساس، نوع ، محل استفاده ، شرایط آب و هوایی، شرایط دمایی، سلیقه فردی و … انجام می‌پذیرد.

انواع رنگ چوب مبلمان

مبلمان یکی از تاثیرگذارترین اجزای دکوراسیون خانه است. مهم‌ترین قسمت مبلمان، رنگ و جنس پارچه است، که با ترکیب شدن با محیط اطراف خود می‌تواند فضای خانه را بسیار تغییر دهد. مبلمانی که امروزه در بیشتر خانه‌ها از مبلمان راحتی استفاده می‌شود، ولی در خانه‌هایی که فضای کلاسیک دارند استفاده از مبلمان‌ استیل و یا چوبی بیشتر است. انواع رنگ چوب مبلمان استیل و چوبی بسیار زیاد و متنوع بوده و بیشتر بستگی به سلیقه مشتری دارد.

چرا انواع رنگ چوب مبلمان مهم است؟

با گذشت زمان و تغییر کردن سلیقه‌ها گاهی مشتریان می‌خواهند در رنگ مبلمان چوبی خود تغییری ایجاد کنند و یا رنگ مبلمان در اثر کارکرد به مرور زمان فرسوده می‌شود و نیاز به بازسازی و بازیابی دارد. در رنگ کاری مبل و سرویس خواب، انواع رنگ چوب مبلمان بسیار زیاد است که در ادامه به توضیح هر کدام از آن‌ها می‌پردازیم.

مبلامون تعمیرات مبل

رنگ جلا:
رنگ جلا که در اصطلاح روغن جلا گفته می شود از جمله رنگ های است که در زمره رنگ های تک جزئی قرار میگیرد ، رنگ های تک جزئی رنگ هایی هستند که دیرتر از رنگ های دو یا سه جزئی خشک می شوند. گاهی افراد نمی خواهند خیلی هزینه صرف تغییر دکوراسیون کنند در اینجا ما پیشنهاد می کنیم با کمی استفاده از روغن جلا باعث شوند رنگ اصلی چوب که جزء زیبا ترین رنگ هاست خود را نمایان کند در این صورت افراد با کمی هزینه و صرف کمترین وقت بهترین کار را تحویل می گیرند.

رنگ کیلر:
این رنگ نیز مانند روغن جلا در صنعت مبلمان بسیار پر کاربرد است و از جمله رنگ هایی است که براقیت خواصی به چوب می دهد و از حیث تقسیم بندی در زمره رنگ های تک جزئی قرار می گیرد . این رنگ نیز همانند رنگ جلا با کمی تینر رقیق شده و قابل استفاده می باشد.اما نکته ای که باید بدان توجه داشت این است که این رنگ به هیچ عنوان در برار اشعه نور خورشید مقاوم نبوده و در اثر طولانی بودن زمان قرار گرفتن این رنگ در برار نور خورشید از بین می رود پس نباید به هیچ عنوان این رنگ را در زمان طولانی در برار نور خورشید قرار داد

رنگ نیم پلی استر:
نیم پلی استر یکی از موادی است که هم می‌تواند به صورت براق باشد و هم به صورت مات مورد استفاده قرار بگیرد. استفاده از نیم پلی استر به صورت لایه‌ایی مقاوم بر روی کیلر رایج می‌باشد. مقاومت نیم پلی استر بالا می‌باشد. و طول عمر آن نسب به کیلر در مقابل مواد شیمیای نیز بالاتر است. اگر از خشک کننده زیادی در پلی استر استفاده شود باعث مات شدن رنگ آن می‌شود. میزان خشک کننده در نیم پلی استر مهم است. معمولا نیم پلی استر پس از نیم ساعت خشک می‌شود و رنگی که در زیر آن قرار دارد بستگی به دمای هوا بین 5 تا 8 ساعت خشک می‌شود.

رنگ اپوسکی :
اگر شما در کار چوب هستید و یا با صنایع چوبی آشنا باشید، حتما اپوکسی را می‌شناسید. اپوکسی یکی از مواد مقاوم بوده که از پلی استر مقاوم‌تر است. با تینر فوری رقیق می‌شود و معمولا به صورت شفاف بر روی چوب فرار می‌گیرد. اپوکسی به مدت زمان نسبتا زیادی برای خشک شدن نیاز دارد. لایه رویی آن بین 12 تا 24 ساعت کامل خشک شود و لایه زیر آن بین 5 تا 7 روز.

پلی اورتان:
رنگ‌های پلی ارتان در انواع مختلفی در بازار وجود دارند و طیف گسترده‌ای از این رنگ‌ها در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. پلی ارتان دنیای بزرگی دارد و شما می‌توانید در صنعت فلز و چوب و ساختمان و راه و … از رنگ‌های پلی اورتان استفاده کنید. در صنعت چوب از رنگ‌های پلی اورتان برای آب گریز نمودن چوب استفاده می‌شود. رنگ‌های پلی ارتان بسیار مقاوم هستند و حتی در صنعت کشتی‌سازی برای پوشش جداره داخلی و بیرونی کشتی هم از این نوع رنگ‌ها استفاده می‌شود. پس می‌توان به این رنگ‌ها به‌عنوان یک پوشش مقاوم اعتماد کرد. یکی از پرکاربردترین موارد استفاده از رنگ پلی اورتان، پوشش سطح میز ناهار خوری و سازه‌هایی هست که با آب و رطوبت در تماس هستند. معمولاً این پوشش‌ها مانند نیم پلی استر رنگ عسلی ندارند و پس از اجرای آن بر روی رنگ سفید صدفی، تغییر رنگ نخواهید داشت

واکس چوب:
از دیگر موارد استفاده کننده برای براقیت و زیبایی سطحی رنگ چوب استفاده از واکس چوب است. از اسم این ماده پیدا است نوعی واکس مخصوص چوب است که باعث زیبایی و نو شدن دوباره چوب می شود.

مبلامون تعمیرات مبل

از جمله خدمات رنگ کاری مبل تیم مبلامون می توان به

رنگ کاری مبل استیل ، رنگ کاری مبل چوبی ، رنگ کاری سرویس خواب ، پولیش چوب میز و صندلی ، رنگ کاری مبلمان راحتی ، تغییر رنگ چوب مبل استیل ، نقاشی مبل سلطنتی و استیل و ... اشاره کرد.

در مجموع باید گفت که رنگ کاری مبل و وسایل چوبی می تواند یک گزینه مناسب برای ایجاد تنوع در طراحی داخلی باشد. معمولا پیداکردن یک رنگ کار مبل حرفه‌ای و مورداعتماد دشوار است. در مبلامون با ثبت رایگان سفارش رنگ کاری مبل به بهترین متخصصین و کارگاه رنگ کاری مبل در شهر خودتان دسترسی دارید. پس از ثبت درخواست منتظر تماس متخصصین ما باشید.